עברית
אנגלית
  • איכות הסביבה

הסביבה שלנו

תעשיית הנייר העולמית נוטעת מיליוני עצים בשנה -
למענכם ולמען הסביבה

 

כדי לייצר נייר כבר מזמן לא כורתים יערות. להיפך - נוטעים אותם!

 

הקלישאה לפיה תעשיית הנייר גורמת להרס יערות הגשם כבר מזמן אינה בתוקף. יצרני התאית מנהלים מיליוני דונמים של יערות שננטעו במיוחד לשם כך, תוך שמירה קפדנית על איכות הסביבה.

 

הריאות הירוקות של כדור הארץ

יערות ממלאים תפקיד חיוני בשמירה על האיזון האקולוגי ועל בריאותם של כדור הארץ ותושביו, באמצעות ייצור חמצן והפחתת כמות ה- CO2, מניעת הפיכת שטחים פוריים למדבר, ומתן בית למגוון עצום של בעלי חיים וצמחים.
כריתה לא-חוקית היא גורם מרכזי להתחממות הגלובלית - אך לתעשיית הנייר אין חלק בכך, להיפך, באמצעות שמירה חסרת פשרות על היער הטבעי מצד אחד, ונטיעת מיליוני דונם של יערות מנוהלים מצד שני, מפחיתה תעשיית הנייר מיליוני טון של גזי חממה ומסייעת לשיקום הסביבה.

 

כיצד מייצרים נייר בלי לפגוע ביער?

כבר עשרות שנים שתעשיית התאית העולמית אינה משתמשת בעצים שנכרתו בטבע, אלא מגדלת את העצים הדרושים לה בעצמה, כפי שמגדלים חיטה, כותנה, פירות וכל מוצר חקלאי אחר. בזכות היערות שנוטעים יצרני התאית, גדלים השטחים המיועדים בעולם בהתמדה, למרות הכריתה הלא-חוקית.

 

כמה נתונים על יערות מנוהלים

  תאית אינה מופקת כיום מיערות גשם או ג'ונגלים.

  במקום כל עץ שנכרת לייצור תאית ננטעים 5 שתילים.

  בשנים 1970-2000 גדל שטח היערות התעשייתיים בעולם בכ- 70% עקב הגידול בצריכת נייר.

 

       

"יערות מנוהלים" : מה זה?
"יער מנוהל" או "יער בר-קיימא" הוא יער המנוהל על פי עקרונות אקולוגיים המבטיחים את התחדשותו ובריאותו, ומונעים פגיעה במגוון הביולוגי ובסביבה. יצרני התאית הגדולים מחמירים ובפיקוח ארגונים כמו FSC ו- PEFC האחראים על תקינה ואכיפה בתחומי היערנות.

 

"יערות מנוהלים" : חקלאות עם אחריות

יצרני הנייר בעולם רוכשים תאית מיצרנים אשר מנהלים יערות עפ"י עקרונות מוצקים של שמירה על הסביבה: שמירה על שטחים טבעיים צמודים ליער ועל מגוון ביולוגי גבוה; הימנעות מהפרעה לקרקע; השארת "מסדרונות" רחבים למעבר בעלי חיים והפצת צמחים; עידוד "הפרעות טבעיות" כגון שריפות ומרעה, התורמות להתחדשות היער ועוד. בחלק מהיערות כבר ניכרים סימני שיקום וחזרה של מיני צמחים ובעלי חיים שכמעט נעלמו!

שותפים למאבק בכריתה לא-חוקית

יצרני הנייר בעולם תומכים במאבק הבינלאומי בכריתה בלתי חוקית, ומוודאים שהעץ שהם רוכשים מגיע ממקור מאושר ע"י ארגוני הפיקוח הבינלאומיים. יצרני הנייר בעולם שותפים למאמץ העולמי לתקינה ופיקוח בכל שרשרת האספקה, למניעת השימוש בעץ ממקור לא חוקי.

 

רוצים לדעת יותר?

מידע נוסף (באנגלית) למען הסביבה תוכלו למצא באתר:

http://www.fsc.org

http://www.unep.org/billiontreecampaign